Coraz więcej osób decyduje się na dietę wegańską, która promuje zdrowie, ekologię i piękno. Jednak czy faktycznie niejedzenie produktów pochodzenia zwierzęcego zawsze sprawia, że jesteśmy zdrowsi i piękniejsi?

„Wegańska twarz”

Wśród dermatologów coraz częściej pojawia się hasło „twarzy wegańskiej”, która ma być określeniem na zwiotczałą i pozbawioną blasku skórę twarzy spowodowaną brakiem odpowiedniej proporcji i jakości składników odżywczych w diecie. Niestety zdarza się tak, że źle zaplanowana dieta wegańska opiera się głównie na węglowodanach i jest uboga w białko (w tym białka kolagenowe) oraz zdrowe tłuszcze.

zmarszczki na twarzy

Część wegan zastępuje mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego pieczywem oraz roślinnymi zamiennikami mięsa bogatymi w przetworzone węglowodany. Spożywanie nieproporcjonalnych ilości takich węglowodanów podnosi poziom cukru we krwi, powodując, że skóra  staje się niezdrowa i słabo nawilżona, traci swój blask i elastyczność.

Jeśli ktoś podchodzi do diety wegańskiej „na szybko” i po prostu wyklucza tylko produkty zwierzęce, bez sensownego planu żywieniowego często doprowadza to eliminacji niezbędnej ilości  zdrowych kwasów tłuszczowych, które są ważnym elementem zdrowego odżywiania. Kwasy tłuszczowe chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, zabezpieczają ją przed przebarwieniami i pomagają utrzymać prawidłowy poziom kolagenu w skórze.

Co można zrobić w szybki i łatwy sposób?

Wyeliminowanie wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego powoduje ogromny deficyt białka, który może być trudno zastąpić w diecie. Chcąc odpowiednio odżywić zarówno nasz organizm, jak i skórę oraz pozbyć się tak zwanej  „wegańskiej twarzy” warto dołączyć do swojej diety białko wegańskie i nie zapominać o zdrowych tłuszczach takich jak oliwa czy orzechy oraz przede wszystkim o kwasach tłuszczowych omega-3.

Dobrym rozwiązaniem może być odżywka wegańska VEGEROSE, zawiera ona 5  różnych białek roślinnych, które świetnie odżywią Twój organizm. VEGEROSE posiada umiarkowaną zawartość węglowodanów oraz tłuszcze dzięki, którym Twoja skóra będzie pełna blasku i elastyczności.

Źródło:https://www.getoffyouracid.com/blogs/alkaline-info/the-truth-about-aging-vegetarians-you-might-not-like-this

Komentarze (0)