Coraz więcej osób rezygnuje świadomie ze spożywania mięsa oraz ryb. Popularne stają się diety wegetariańskie, które jednak łatwiej poprawnie skomponować i urozmaicać niż jadłospisy wegańskie, które opierają się tylko o składniki pochodzenia roślinnego.

„Walka” o białko

Osoby na takich dietach nie spożywają tradycyjnego nabiału, jajek, czy nawet miodu. Przy tak szerokim ograniczeniu produktów zawierających białko o wysokiej wartości odżywczej, diety te należy bardzo starannie komponować, tak by nie doprowadzić do niedoborów i zbyt niskiego spożycia białka, które jest ważne dla organizmu w kontekście regeneracyjnym, budulcowym.

Białko odgrywa kluczową rolę jako składnik diety w ocenie zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze, gdyż to właśnie ono stanowi podstawę strukturalną i funkcjonalną każdej komórki ciała człowieka. Dlatego tak ważne jest dostarczenie protein na odpowiednim poziomie w każdej diecie niezależnie od wieku, płci, czy aktywności.

baton dla wegan

Batony proteinowe dla wegan

Marka ALLNUTRITION postanowiła wprowadzić do swojej rodziny legalnych słodyczy, batony proteinowe, które nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego, a są źródłem białka, które dostarcza aminokwasy endo i egzogenne. Cały skład opiera się tylko o produkty roślinne.

Do rodziny F**KING DELICIOUS dołączyły dwa wyśmienite batony, które zasmakują nie tylko weganom, ale nawet  zagorzałym mięsożercom.

ALLNUTRITION F**KING DELICIOUS VEGAN BAR 55 G PEANUT BUTTER to batony proteinowe o smaku orzechowym oblane polewą i posypane orzechami ziemnymi.

ALLNUTRITION F**KING DELICIOUS VEGAN BAR 55 G BROWNIE to baton proteinowy o smaku brownie oblany kuwerturą z ciemnej czekolady z chrupkami sojowymi

Kompletna i pełnowartościowa mieszanka białek

Oba batony są bardzo dobrym źródłem białka pochodzenia roślinnego, jednak w celu zwiększenia jego biodostępności (zmniejszenie wpływu aminokwasów ograniczających), do ich produkcji wykorzystano mieszankę białek o różnym składzie aminokwasowym, a dokładniej użyto protein pochodzących z grochu, soi oraz ryżu. Dzięki temu procederowi, organizm w pełni może korzystać z całej puli dostarczonych aminokwasów w tym szczególnie ważnych dla naszego organizmu aminokwasów egzogennych. Warto również zaznaczyć, że batony te zawierają tylko naturalnie występujących cukry, dzięki czemu każdy z nich dostarcza zaledwie do 1 g cukru.

Błonnik? Obowiązkowo!

Dodatkowym atutem jest wysoka zawartość błonnika, który jest bardzo ważny dla odpowiedniej pracy układu pokarmowego, wspiera mikrobiotę jelitową, oraz wpływa na obniżenie po posiłkowej glukozy.

Po prostu musisz wypróbować!

Starannie skomponowany skład, brak produktów pochodzenia zwierzęcego, funkcjonalny charakter i co najważniejsze wyborny smak sprawiają, że ALLNUTRITION F**KING DELICIOUS VEGAN BAR 55 G to idealny wybór dla wszystkich osób aktywnych, zarówno wegan, jak i osób spożywających mięso, a także dla każdego, kto kocha słodycze, a chce ograniczyć cukier w swojej diecie.

Komentarze (0)