Jeśli jesteś kawoszem, to z pewnością zainteresuje Cię wegańska kawa. Kawa sama w sobie jest pochodzenia roślinnego. Nie ma też obecnie problemu ze zrobieniem kawy białej. Na rynku jest całe mnóstwo alternatyw dla mleka krowiego, zatem taką wegańską kawę zrobisz sobie w domu sam. Nawet idąc do kawiarni, zazwyczaj masz wybór.

W sklepach można też znaleźć kawy na zimno, które są zapakowane w kubeczek, do którego wbijamy słomkę. Zazwyczaj są słodkie, z dodatkiem jakiegoś syropu. Nic zatem dziwnego, że pojawiła się też wersja wegańska i to jeszcze z popularnym logo. Wiele osób kupi ten produkt prawdopodobnie dla zielonego znaczka, aniżeli chęci wypicia wegańskiej kawy, którą można sobie zrobić samemu i to dużo taniej. Kubeczek (220 ml) napoju migdałowo-kawowego Starbucks kosztuje bowiem około 10 zł. Trochę dużo jak na taką przyjemność.

Czy napój ten jest zdrowy?

napój migdałowy wegański

W związku z tym, że wiele osób myśli, że jak coś jest wegańskie, to zawsze jest fit, zdrowe i w ogóle z właściwościami odchudzającymi, to nadmienić trzeba, że napój ten nie ma nic wspólnego ze słowem “fit”. To taka sama słodzona kawa, jak inne tego typu niewegańskie. Ma bardzo dużo cukru - aż 4,8 g w 100 ml (czyli 10,6 w całym kubeczku), a do tego sporo różnych dodatków, które są tutaj tylko po to by wydłużyć ważność do spożycia.

Jak smakuje? Jak zwykła, mocno posłodzona kawa. Nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jeśli słodzisz cukrem, to pewnie będzie Ci smakować. Potraktowałabym to jednak jako formę deseru.

Skład

Napój migdałowy (75%) (woda, migdały (3%)), kawa Arabica Starbucks (20%) (woda, ekstrakt kawy), cukier (4,5%), emulgator: lecytyna słonecznikowa, stabilizator: guma gellan, regulator kwasowości: węglany potasu, sól, naturalny aromat

Wartości odżywcze

  • Wartość energetyczna (na 100 ml): 42 kcal
  • Tłuszcz: 7,3 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 5,8 g)
  • Węglowodany: 5,4 g (w tym cukry: 4,8 g)
  • Białko: 0,9 g
  • Sól: 0,05 g

Napój migdałowo-kawowy Starbucks, to nic innego jak odrobina kawy z mlekiem migdałowym i solidną porcją cukru. Raz na jakiś czas można sobie pozwolić, ale dużo lepszą i zdrowszą opcją będzie zrobienie sobie takiej kawy w domu. Najlepiej bez cukru, ewentualnie ze zdrowszym zamiennikiem, np. erytrytolem.

Gdzie kupić: Żabka

Cena: 9,99 zł

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)