Napoje roślinne (lub tzw. mleka roślinne) to popularna alternatywa dla mleka krowiego. I choć różnią się smakiem, to często ratują sytuację, kiedy chcemy zjeść płatki lub wypić białą kawę, a z różnych przyczyn spożycie mleka nie wchodzi w rachubę. Z tej opcji często korzystają również wegetarianie i weganie.

Jedną z propozycji jest napój migdałowy Go Vege, który możemy zakupić w sieci sklepów Biedronka. Jak wiele tego typu napojów, jest on wzbogacony w wapń i witaminę D2, ryboflawinę i B12. Skład ma zbliżony do mleka krowiego - podobna ilość węglowodanów (w tym także cukru) i tłuszczu. Różnicą jest jednak ilość białka. W mleku krowim jest go zwykle około 3-4 g w 100 ml a w tym przypadku zaledwie 0,6 g.

Zwykle jednak napoje tego typu nie stanowią głównego źródła białka, zatem nie ma problemu, jeśli reszta naszej diety jest odpowiednio zbilansowana. W wygodny i smaczny sposób białko można uzupełnić dodatkiem odżywki białkowej dla wegan.

Jak smakuje GO VEGE MIGDAŁ?

Jest słodki — nie da się ukryć. Z pewnością jest to kwestia zawartości cukru, ale też samych migdałów. Fajnie uzupełnia wszelkiego rodzaju koktajle i owsianki, ale nadaje się także do wypieków i kawy. Subiektywnie jednak powiem, jako miłośnik białej kawy, że to nie to samo i słodycz napoju migdałowego może na dłuższą metę nieco przeszkadzać. W każdym razie jest to ciekawa alternatywa.

go vege

Skład

Woda, cukier, migdały 2,3%, maltodekstryna, wapń, sól morska, emulgator: lecytyny; ryboflawina, witamina B12, witamina D2

Wartości odżywcze

  • Wartość energetyczna na 100 ml: 30 kcal
  • Tłuszcz: 1,4 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 0,1 g)
  • Węglowodany: 3,7 g (w tym cukry: 2,7 g)
  • Błonnik: 0,1 g
  • Białko: 0,6 g
  • Sól: 0,13 g

Można się nieco przyczepić do dodatku cukru, jednak jeśli porównać napój z mlekiem krowim to zauważymy, że ilości te są podobne. Czasami można jednak wpaść w pułapkę myślenia, że jeśli coś jest roślinne, to jest zdrowe i nietuczące. Trzeba być świadomym, że nawet w produktach roślinnych możemy znaleźć składniki, które w nadmiarze wpływają negatywnie na nasze zdrowie i sylwetkę.

Gdzie kupić: Biedronka

Cena: 5,99 zł

Komentarze (0)